Firmamıza Ait Örnek Ürün Listesi Aşağıdaki Gibidir

KOMPOZİT CEPHE SİSTEMLERİ

Kompozit Cephe Kaplama sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Kompozit Cephe Kaplama Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dısında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak sekilde birbirine çesitli tekniklerle yapıstırılmasıyla olusturulmaktadır.Kompozit Cephe Kaplama En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çesitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır.Kompozit Cephe Kaplama Kolay şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.

TRANSPARAN CEPHE

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM til ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır. Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

KAPAKLI CEPHE SİSTEMLERİ

Kapaklı Cephe'nin özelliği, dıştan baktığımızda 50mm genişliğinde, farklı geometrik şekillere sahip olan kapakların, yatay ve düşey akslarda, camlarla birlikte görülmesidir. Burada ilk önce yatay ve düşey profiller, çelik ankrajlarla katlar arasındaki döşemeye montajı yapılarak ana karkas olusturulur. Montajı bitmiş olan alt kontrüksiyon üzerine önceden ölçüleri alınmış ve istenilen niteliğe göre Cam Fabrikasında hazırlanmış olan camlar baskı profillerinin uygun yuvalara vidalanması ile sıkıştırılıp sızdırmazlık sağlanarak, istenilen geometrik şekildeki kapak profillerinin yuvasına oturtularak montajının yapılması şeklindedir.

SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ

Strüktürel silikonlu cephe sisteminde mimari projesine uygun olarak, betonarme döşemeye galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit edilmiş, düşey elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşur. Düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır. Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır. Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır. Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 15 mm genişlikte epdm fitilli cam cama derzler görünür. Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile standartlarına uygun sekilde yapıştırılır.Silikon giydirme cephe sisteminde çerçeveler içeride kalarak görünmeyecek şekilde camlara silikon ile sabitlenir. Dışarıdan bakıldığında sadece cam kaplama görülür ve derz aralıklarında EPDM fitiller uygulanarak derinlik kazandırılır. Bu sayede binanız daha sık ve modern görünür. Gizli kanat yapılması istendiğinde sabit ve kanat profilleri aynı olduğu için bina içi görünüşünde bütünlük sağlanmış olur.

GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

Her türlü mimari tasarıma uygun olan, estetik ve ısı, ses, su izolasyonu sağlayan bir cephe kaplama sistemidir. Teknolojinin hızla gelismesine ragmen şu an birçok kaliteli projelerde yer alan cephe kaplaması çözümüdür.Cephelerde çağdaş ve estetik görünümüyle birlikte ısı, ses, su izolasyonu ve çesitli renk yelpazesiyle sıcak bir görünüm sağlar. Metal ve Cam sayesinde son derece hoş bir görünüm sağlayan cephe kaplaması çözümüdür.

KOMPAKT LAMİNE AHŞAP KAPLAMA

Kompakt Laminat dış cephe giydirme levhaları üst üste preslenmiş HPL levhalarından oluşmaktadır ve binaların dış cepheleri için en doğru ve uygun çözümdür. Geniş bir renk ve desen seçeneğine sahip olan compact laminat plakaların özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • UV ışınlarına karşı dayanıklılık
 • Atmosfer koşullarına dayanıklılık
 • Yangına karşı dayanıklılık
 • Darbe, çizilme gibi etkilere karsı fiziksel dayanıklılık
 • Asit yağmuru, hava kirliliği gibi etkilere karşı kimyasal dayanıklılık
 • Renk ve desen zenginliği
 • Bakım ve onarım kolaylığı
 • ISO 9002 kalite sistemi
 • Sağlığa zararlı madde içermemesi
 • Estetik bir görüntü elde etme imkanı vermesi
 • Ekonomiklik
 • Yüksek teknoloji kompakt laminat dış cephe plakaları 6mm-8mm-12mm kalınlıkta üretilmektedir

SİNTERFLEX CEPHE KAPLAMASI

Kale Sinterex Seramik, tüm inşaat ve tasarım konseptlerine getirdiği uygulama özgürlüğü sayesinde yapı sektöründe yepyeni uygulama imkanlarına ufuk açan son derece modern ve güvenli bir çözüm. Haf, estetik, pürüzsüz bir yüzeye sahip, ısı yalıtımı beton ve demir bileşenlerine göre 65 kat daha iyi, yangına, asitli solventlere ve lekeye karşı dayanıklı. Projeye göre ebatlanmıs ve arka alt-üst kısmına özel kesitli taşıyıcı askı profilleri poliüretan yapıstırıcı ile lamine edilmis olan Kalesinterex® Fit kompozit porselen seramik levhalar, hazırlanan alüminyum alt konstrüksiyon üzerine özel alüminyum klipsleri yardımıyla asılır. Yatay derzler 8mm, düsey derzler 3-6mm'dir. Alüminyum alt konstrüksiyon üzerine uygulandığı için binadaki sakül bozukluklarını gidermek mümkün olur. Konstrüksiyon boşlugunda ısı yalıtımı uygulaması yapılabilir. Hızlı montaj yapılabilmesi, iklim kosullarına dayanıklılığı ve cepheye yük getirmeyen hafif yapısıyla giydirme cephe sektöründeki yerini almıstır.

TERRACOTTA CEPHE KAPLAMASI

Pişmiş toprak anlamına gelen "terra cotta" ismi giydirme cephe sektöründe Türkçe karsılığa gerek duyulmadan kendine yer bulmuş bir kaplama malzemesidir. En eski yapı malzemelerinin ham maddesi olan toprağın özel fırınlarda pişirilmesiyle elde edilen terra cotta giydirme cephede doğal görünümüyle geniş yer bulmakta ve bu malzemeye olan talep giderek artmaktadır. Alt konstrüksiyon olarak alüminyum proller kullanılmakta, ısı yalıtımının önemli oldugu dış cephelerde seramik kaplama arkasında taşyünü veya camyünü montajı da yapılmaktadır. Terra cotta modüllerin montajı, oluşturulan alüminyum alt konstrüksiyona özel aparatlar sayesinde mekanik yöntemlerle yapılmaktadır. Doğal görünümü, hızlı montaj yapılabilmesi ve iklim koşullarına dayanıklılığı sayesinde giydirme cephe sektöründeki yerini almıştır.

YARI KAPAKLI CEPHE SİSTEMLERİ

Yarı Kapaklı Cephe'de ise, aynı Kapaklı Cephe'de olduğu gibi önceden hazırlanmış profillerin cam ilişkisindeki ısı, ses ve su izalasyonunu Epdm fitilleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca yatay ve düşey profillerin hangisinin kapaksız olacağına karar verildikten sonra sızdırmazlık, Strüktürel Silikon Cepheler'de olduğu gibi Epdm fitil ve silikon yardımıyla montajı yapılır. Istenildiginde Yarı Kapaklı Cepheyi normal klasik Kapaklı Cephe'ye dönüştürmek mümkündür. Burada kanat ihtiyacını kanat adaptör profili yardımıyla çözebiliriz ve istediğimiz yerde de kanat olusturabiliriz. Genelde ters vasistas kanat olarak tercih edilen kanatlar, müşterinin isteği dogrultusunda da gerekli teknik düzeltme yapılarak dönüştürülebilmektedir.

ÇATI IŞIKLIK SİSTEMLERİ

Işıklık sistemleri, güneşin olumsuz etkilerinden arınmış ve süzülmüş gün ışığı ile dolu ortamlar yaratmada ideal çözümler olarak geliştirilmistir.
Özel alüminyum profiller kullanılarak oluşturulan bu sistemlerde, polikarbonat levhalar veya özel emniyetli çift cam kullanılmak suretiyle ısı kaybı ortadan kaldırılmaktadır.

CAM SAÇAK

Yapılarında estetik tasarıma ve farklılığa önem veren kullanıcılar için tasarlanan, yağmur kar gibi doğal etkenlere maruz kalmasını engelleyen, estetik uygulamalarla modern mimaride farklılık yaratan sistemlerdir. Saçaklar kurulumu itibariyle her tip bina mimarisine uyan bir tasarım özelliğine sahiptir. Genellikle taşıyıcı çelik veya paslanmaz çeliklerin gergili veya gergisiz olarak binalara montajından sonra noktasal tutucular (spider), mafsallı rotiller ve camlama sistemleri ile beraber olusturduğu bütündür.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Yaşam alanlarında kullanılan sistemler olarak menteşeli pencere ve kapı doğramaları oldukça yaygındır. Bu sistemlerden beklenen özellikler başta ısı yalıtım ve hava-su sızdırmazlık performansı olmak üzere, dış ortam sesinin mekanda minimum seviyede hissedilmesi, ihtiyaç duyulan gün ışığının ortama alınması ve rahat çalışan bir kullanım sunabilmesi şeklinde sıralanabilir. Menteşeli sistemler kullanım seçenekleri açısından çok zengin olup içe ve dışa açılır kapı-pencere, çift-eksen, vasistas, pivot gibi standart kullanımların yanında gizli kanat pencere ve hemyüz kapı gibi estetik odaklı birçok ilave çözüme sahiptir.

FOTOSELLİ OTOMATİK KAYAR KAPILAR

Otel, işyeri, alışveriş merkezi, hastane gibi yoğun giris-çıkış olan yapıların kapılarında tercih edildiği gibi prestijli yapılarda da tercih edilen fotoselli otomatik kayar kapılar elektromekanik olarak çalışmakta ve kapı iç ve dış kısmına konan algılayıcılar sayesinde kapıya yaklaşıldıgında otomatik olarak açılmakta ve geçişten sonra otomatik olarak tekrar kapanmaktadır. Isı yalıtımının önemli oldugu yapılarda ya çift otomatik kayar kapıdan olusan bir rüzgârlık oluşturulmalı ya da kapı üstüne sıcak hava üfleyen hava perdesi kullanılmalıdır.

KOMPOZİT PANEL KESİMİ

Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.